מהו צלוליט?  

הצלוליט נגרם כאמור מהצטברות של תאי שומן ברקמות של תת העור, לרוב באזורים מועדים לפורענות כמו הירכיים, הבטן, הישבן והזרועות. באופן רגיל, סירקולציית הדם מביאה לפירוק השומנים שמצטברים בתאים המרכיבים את הרקמות השונות של הגוף, וסילוקם מהמערכת ביחד עם חומרי פסולת נוספים. 

מאחר וזרימת הדם לרקמות השומן התת-עוריות אינה יעילה באותה מידה ביחס לשאר הרקמות בגוף, השומן עשוי להתהסף בהם ולהיכלא בין סיבי הקולגן . 

התוצאה לעיתים קרובות תהיה חוסר אחידות בשומן באזורים עתירי שומן בגוף, שתביא למראה מקומט ולא אחיד במרקם ומראה העור. מחקרים מראים כי שכיחות הצלוליט גבוהה יותר אצל נשים, וכ-75% מהנשים יסבלו מצלוליט בשלב כלשהו בחייהן ולפחות באזור אחד בגוף. 

טיפול בצולוליט: 

אחד האמצעים הוותיקים לטיפול בצלוליט הוא עיסוי לימפטי עמוק. זהו לא המסאג’ המוכר והנעים אלא עיסוי ידני חזק וממוקד באזורים בהם יש המון צלוליט, מטרתו של העיסוי הוא לשפר את זרימת הדם. חצי שעה אינטנסיבית של שיפור זרימת הדם לאזור במטרה להפחית את הצלוליט. את העיסוי ניצן לבצע לבד. עם זאת מומלץ לקבל עזרה מאיש מקצוע ולחזור על כך פעם בשבוע או שבועיים עד לפתרון הבעיה. 

עלות: 

עלות העיסוי נעה בין 200 ש”ח ל400 ש”ח תלוי בותק וניסיון המעסה, התוצאה דורשת תחזוק עקבי אחרת התוצאה תעלם.  

טיפול צלוליט באמצעות מכשיר ואקום: 

אני יודעת שזה נשמע לא כיף, אבל זה לא כזה נורא. העיקרון העומד בבסיס הטיפול בצלוליט באמצעות ואקום דומה לכוסות רוח. אולם הפעם הטיפול מתבצע על ידי מכונה . בטיפול הזה תלבשי חליפת ניילון שמטרתה להגן על גופך משטפי דם וסימנים אחרים. הטיפול במשך 35 דקות,  השמועה אומרת שזה לא כואב ולעיתים אף יכול להיות נעים.
יש לחזור על הטיפול פעמיים בשבוע למשך כשמונה עד עשרה שבועות, ולאחר מכן לעבור טיפול שבועי לשימור התוצאות. מדי פעם יש לחזור על הסדרה כולה לרענון האפקט.
הטיפול שישאיר מעט שטפי דם ואדמומיות בעור לזמן קצר וכאבים קלים לאחר הטיפול, היעילות היא גבוהה למדי במידה ואכן מתחזקים את הטיפול השוטף. 

עלות: 

מחיר הטיפול נע בין 250 ש”ח ל 500 ש”ח לטיפול בודד