10% הנחה - ברכישת מעל 1000 ₪ ממוצרי טיפוח בחנות האתר | לקבלת ההנחה כנסו לחנות

טיפול צלוליט

מהו צלוליט?

צלוליט הוא ריכוז תאי שומן המצטברים ברקמות התת-עוריות וגורמים למראה גבשושי או נקבובי על פני העור. מכיוון שהצלוליט הוא למעשה ריכוז של תאי שומן, הוא נוטה להופיע באזורים בגוף שמכילים יותר שומן, כגון הירכיים, הישבן ולעיתים גם המותניים, הבטן ואפילו הזרועות.

לרוב צלוליט אינו נחשב לבעיה רפואית, אבל במקרים בהם דרגת הצלוליט קשה, אזור הצלוליט עלול להיות כואב למגע!

מה גורם לצלוליט?

ישנם מספר גורמים  שיכולים להביא להיווצרות של צלוליט, אך הסיבה הנפוצה ביותר קשורה לשכבת הרקמות המפרידה בין העור לשומן בגוף. שכבה זו מורכבת מרקמות מקשרות הממוקמות מתחת לפני העור ומחוברות גם לשרירים. במקרים רבים, עם הזמן אותן רקמות מתקשות או מתעוותות וכך שכבת המגן נפגעת וחלק מהשומן נדחף מעלה לשכבות העליונות של העור ויוצר את המראה הגבשושי המוכר.

סיבות נפוצות נוספות להתפתחות צלוליט הן:
גנטיקה – נטייה טבעית של הגוף להצטברות שומן תת עורי
חוסר בפעילות גופנית – אורח חיים “יושבני” בו הגוף אינו מקבל מספיק תנועה. הידעתם? מומלץ לבצע פעילות גופנית כל יום במשך 30 דקות לפחות
פעילות מואטת של מערכת הלימפה – בה ניקוז הנוזלים והרעלים מן הגוף מואט, וכתוצאה מכך, תאי השומן מצטברים ולא מתפרקים עם הפסולת הטבעית של הגוף.

מדוע צלוליט נפוץ יותר בקרב נשים?

גברים אמנם יכולים לסבול גם הם מהופעת צלוליט אך בשכיחות נמוכה הרבה יותר. הסיבה העיקרית לכך היא שאותה שכבת שומן המגינה על הגוף נוטה להיות יעילה יותר אצל גברים, ולכן מונעת מדחיקת השומן כלפי שכבות העור החיצוניות ויצירת המראה הגושי של צלוליט.

הסרת צלוליט - האם זה עובד?

הטיפול להסרת צלוליט עובד על תאי עור ממוקדים שדיאטה או ספורט אינם יכולים להסיר. עם זאת חשוב ומומלץ לשמור על אורח חיים בריא, לשלב פעילות גופנית יומיומית בשגרת היום יום ולאכול בריא. חשוב לזכור – הטיפול להסרת צלוליט הוא טיפול נקודתי להסרת תאי שומן ישנים ועקשנים שנלכדו מתחת לעור, אך לאחריו חייבים לאמץ שגרת חיים בריאה, שמירה על משקל יציב ופעילות גופנית מתונה כדי לשמר את התוצאות לצמיתות.

טיפולי הסרת צלוליט

יש מגוון טיפולים להצרת היקפים שיכולים לעזור להפחית את מראה הצלוליט, למצק את העור וליצור מראה חלק וצעיר יותר. רוב השיטות מבוססות על העיקרון של המסת שומן נקודתית באזור הבעייתי, כשל אחת נעשית באמצעות טכנולוגיה שונה:

טיפול בגלי רדיו – בשיטה זו אנו נעזרים בתדרים של גלי רדיו על מנת להעביר זרמים חשמליים שפועלים לכיווץ וחידוש סיבי הקולגן בשכבות התת-עוריות ובמקביל גורמים להמסת תאי השומן (אלה ינוקזו באופן טבעי על ידי מערכת הלימפה). הטיפול אינו פולשני או מסוכן ואת התוצאות ניתן לראות מיד בסיומו.

טיפול בואקום – במסגרת טיפול זה נעזרים במכשיר מיוחד שמבצע עיסוי לימפטי אשר מגביר את זרימת הדם לתאים, מעודד את בניית רקמות החיבור ומזרז את סילוק הנוזלים מרקמת השומן. כל אלה תורמים לצמצום היקפים, מיצוק העור והפחתת הצלוליט. הטיפול אינו פולשני ואינו כרוך בכאב כלשהו, אך יש צורך בסדרה של טיפולים על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות.

טיפול בחליפות לחץ – שיטה זו פועלת לעידוד הניקוז הלימפתי של הגוף על ידי שימוש בחליפת לחץ הממריצה את מחזור הדם וגורמת לניקוז יעיל יותר של המערכת הלימפתית.

טיפול באלקטרודות – במסגרת טיפול זה, אלקטרודות ממוקמות על גבי האזורים הבעייתיים ופועלות להמרצת פעולת השריר, מה שגורם להמרצת זרימת הדם, חידוש הרקמות ושיפור תפקודה של מערכת הניקוז שפועלת לניקוי הצטברות הרעלים.

טיפול בפולסים  – בשיטה זו אנו נעזרים בפולסים (זרמים) בודדים היוצרים תנועה סיבובית – מעין “סחיטה” של השריר – וכך מעודדים עבודה שרירית ומכווצים את האזורים הבעייתיים. התוצאה ניכרת לעין כבר לאחר הטיפול הראשון – ירידה מידית בהיקפים האזור המטופל, ובמקביל, שיפור של טונוס השרירים.

טיפול משולב להסרת צלוליט – במקרים רבים, נעשה שימוש בשילוב של כמה טכנולוגיות על מנת לספק תוצאות מקסימליות שיביאו להצרת היקפים, הפחתת הצלוליט ומיצוק העור באזור הרצוי.

​המסת שומן בקור – בשונה משיטות אחרות בטיפול זה מוחדר קור בטמפרטורה נמוכה מאוד לתא השומן ובכך מקפיא את תא השומן ומפרק אותו. בניגוד לשיטות אחרות, הקפאת השומן מבטיחה פירוק של תא השומן לצמיתות. הטיפול אינו כואב ומיועד לאזורים ממוקדים בגוף. הטיפול מבוצע על גבי העור ואינו פולשני.

כיצד תדעי איזו שיטה מתאימה לך?

אצלנו, בקלינקת slim-skin, תוכלו למצוא טיפול משולב להסרת צלוליט תוך התאמת השיטה הנדרשת לדרגת הצלוליט. במקרים של צלוליט בדרגות גבוהות, אנו ממליצים על המסת שומן בקור המאפשרת לתא השמן להתפרק לחלוטין ולהתנקז החוצה דרך מערכת הלימפה. כמו כן, מומלץ שכל טיפול להסרת צוליט ילוווה בטיפול משלים להאצת מערכת הלימפה, שכן לאחר פירוק תא השומן חשוב שהגוף יוכל לסלק ביעילות את התא שפורק.

איך ניתן לאבחן את דרגת הצלוליט בעור?

אבחון של דרגת הצלוליט נעשה על ידי המומחים בקליניקה בעזרת תצפית ומגע באזור. במקרים של צלוליט עדין או בתחילתו, מתבצעת סקירה ממוחשבת הבוחנת את מרקם הדרמיס ובוחנת את עומק הצלוליט על מנת להתאים את עוצמת הטיפול הדרוש.

מתי רואים תוצאות?

התוצאות ניכרות כבר לאחר הטיפול הראשון. בין אם בחרתם בשיטת הסרת צלוליט של רטט, ואקום, גלי רדיו או הקפאת שומן. האזור המטופל יהיה רגיש למגע כמה שעות לאחר הטיפול ולאחר שתרד הניפחות (תוך מספר שעות), ניתן כבר לראות החלקה משמעותית של האזור.

טיפולי תחזוקה

גם לאחר שבוצע טיפול להסרת הצלוליט והאזור חלק, חשוב לבצע טיפולי תחזוקה כדי להבטיח כי האזור המועד לפורענות לא יפתח תאי שומן תת עוריים חדשים. לשם כך יש מגוון שיטות תחזוקה זולות המאפשרות לשמר את התוצאות. תדירות טיפולי התחזוקה משתנים אך בממוצע  מומלץ לבצע טיפול תחזוקה כל חצי שנה.

הסרת צלוליט במכשור רפואי - האם זה מסוכן?

כל השיטות שתיארנו להסרת צלוליט הן אינן פולשניות, לא מסכנות את התאים הבריאים סביב הצלוליט. כמו כן, כאשר הטיפול מבוצע על ידי קוסמטיקאית פרא רפואית מוסמכת, הוא אינו כואב וממוקד בעוצמתו ובדרגתו למצבור השומן הנקודתי שיש לפרק – מבלי להתפרש לאזורים הבריאים של הגוף. כל המכשור אצלנו בקליניקה עומד בתנאים המחמירים ביותר ומאושר לשימוש.

טיפול בצלוליט

צלוליט או מראה עור תפוז הוא תופעה מוכרת מאוד עבור נשים. היא יכולה להתחיל כבר בעשור השלישי לחיים והופכת נפוצה וגם משמעותית יותר ככל שמתקדמים בגיל. הצלוליט נוצר בעקבות רקמת שומן תת עורית המתמקמת תחת השכבות החיצוניות של העור ודוחפת אותן כלפי מעלה. כך נוצר מראה עור גבישי ולא אחיד. התופעה יכולה להיות באזורים שונים בגוף, בעיקר הירכיים, הישבן, הבטן וגם הזרועות. המראה הלא אחיד של העור גורם לנשים רבות לחוסר ביטחון ולחוסר רצון להיחשף בבגדים קצרים. היום ישנו טיפול צלוליט בשיטות שונות המביא לתוצאות טובות ומספקות. ניתן גם לשלב מספר שיטות, מה שיכול להביא לתוצאות טובות תוך זמן קצר יותר.

טיפול צלוליט- מהן שיטות הטיפול המובילות?

ככל שישנה התקדמות בענף הרפואה האסתטית בכלל, כך גם נמצאות עוד ועוד דרכי טיפול צלוליט שמאפשרות להתגבר על התופעה ולהיפטר מאותה רקמת שומן תת עורית שגורמת למראה הלא אחיד של העור. טיפולים שונים המיועדים להמסת שומן ומיצוק העור יעילים לשיפור תופעת הצלוליט. המסת שומן בחום באמצעים כמו גלי רדיו, אולטרסאונד, אור או לייזר מביאים לפירוק אותם תאי שומן שהתמקמו תחת העור ולסילוקם באופן טבעי מהגוף. ישנם טיפולי עיסוי כמו עיסוי ואקום או עיסוי לימפתי שנעשים בעזרת חליפה מיוחדת ומכונת עיסוי שגורמת להגברת זרימת הדם שתביא לפירוק השומנים וסילוקם מהר יותר. היום ישנן טכנולוגיות חדשניות המשלבות מספר דרכי טיפול צלוליט במכשיר אחד כמו VELLASHAPE3 המשלב בין אנרגיית גלי רדיו, אור אינפרא אדום וואקום.

להיפטר מהצלוליט- רק במקום המתמחה בתחום

טיפול צלוליט צריך להיות מקצועי כדי שיהיה יעיל ויסייע להיפטר מאותה קליפת תפוז העוטפת אזורים שונים בגוף. לכן, חשוב לבדוק היטב מהו המקום בו אתם בוחרים (יותר נכון: אתן בוחרות) לעבור את הטיפול. בחרו קליניקה שיש לה וותק, כזו שיש לה את כל האישורים וההסמכה לבצע את סוג הטיפול בו בחרתם ומציעה טיפולים שונים לבחירתכם. חשוב לוודא שלמטפל יש את כל ההכשרה והידע הנדרשים לסוג הטיפול.

סלים סקין היא קליניקה מוכרת באזור המרכז המציעה כבר משנת 2010 טיפולים שונים בתחום הרפואה האסתטית. הקליניקה מקפידה להתעדכן ולהציע את הטיפולים המתקדמים ביותר בתחום. מוזמנים ליצור קשר.

טיפול לצלוליט

צלוליט היא תופעה מטרידה הגורמת לנשים הסובלות ממנה לחוסר ביטחון ולחוסר נוחות ללכת עם בגד ים בקיץ ואפילו עם בגדים קצרים. צלוליט או “עור תפוז” היא הצטברות שומן תחת העור. רקמת שומן זו דוחפת את העור כלפי מעלה ונוצר מראה עור לא אחיד וגבישי, ממש כמו קליפת תפוז. התופעה יכולה להתחיל כבר בעשור השלישי בחיים והיא כמובן מתקדמת עם הגיל. הצלוליט אינו קשור לעודף משקל בהכרח. הסיבה העיקרית להיווצרותו היא גנטית וכן שינויים הורמונליים. הצטברות השומן גם גורמת לזרימת דם חלשה יותר ולקושי בסילוק עודף נוזלים, פסולת ורעלים מן הגוף. טיפול לצלוליט נחשב טיפול מבוקש מאוד וכולל מספר שיטות אשר שילוב ביניהן מביא לתוצאה יפה ומשמעותית.

אילו שיטות כולל טיפול לצלוליט?

אחת השיטות בהן משתמשים לצורך טיפול לצלוליט נקראת שיטת E.B.T במסגרתה מניחים על אזורים מסוימים בגוף עטיפות חמות, המכילות חומרים פעילים וספוגות בחומרים כמו שמנים אתריים, שמנים מינרלים, תמציות אצות ועוד. עם השנים, לגוף נהיה קשה יותר לנקז את הרעלים והפסולת, בשל התרופפות כלי הדם, מה שיוצר את הצלוליט מלכתחילה. העטיפות שנכרכות במקצועיות סביב האזורים הבעייתיים יוצרות בגוף תהליך שמגביר את זרימת הדם וגורם לגוף לשינויי טמפרטורה קיצוניים, מה שבסופו של דבר, מניע את תהליך שריפת החומרים, מנקה את הרעלים מהגוף, משפר את הניקוז הלימפתי ומפחית את נראות הצלוליט.

להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקום מקצועי ובעל שם

כיוון שישנה התפתחות רבה בתחום הרפואה האסתטית ופיתוח טכנולוגיות ומכשור, נפתחים מקומות רבים המציעים טיפולים כאלה ואחרים, כולל טיפול לצלוליט. כאשר אתם מחפשים מקום לעבור בו את הטיפול, או טיפול אחר בתחום, אל תמהרו ללכת למקום הראשון שאתם מוצאים. בדקו האם זו קליניקה שיש לה את כל האישורים הנדרשים להצעת טיפולים אלה הנחשבים פרא רפואיים וחלקם אף דורשים טיפול של רופא. בדקו שהמקום מנוהל ע”י אדם מקצועי ורציני, וודאו שהמטפלים הם בעלי ניסיון והכשרה לסוג הטיפול שהם מעבירים. לפני שאתם קובעים טיפול לכו לשיחת ייעוץ והתרשמו מן המקום.

סלים סקין היא קליניקה בעלת ותק של קרוב ל 15 שנה. המרפאה מציעה מגוון טיפולים בתחום הרפואה האסתטית, כולל טיפול לצלוליט מתקדם ויעיל. מוזמנים ליצור קשר.

המסת צלוליט

אם הגעתן לגיל שלושים וצפונה מכך, יתכן מאוד שהעור באזור  הישבן, הירכיים, וגם הבטן או הזרועות כבר אינו מה שהיה פעם. במקום עור חלק אתן רואות עור גבישי בעל מראה המזכיר קליפת תפוז. כ 90% מן הנשים “זוכות” להכיר את התופעה הנקראת צלוליט על גופן. צלוליט נוצר בעקבות רקמת שומן תת עורית המצטברת בעיקר באזורי החיבור בין העור לשרירים. היא דוחפת את העור כלפי מעלה בצורה לא אחידה, מה שגורם להיווצרות המראה הלא חלק של העור, מראה גבשושי שהוא פחות אסתטי ורבות נרתעות מלהיחשף בבגד ים או בבגדים קצרים רק בגללו. היום ישנם טיפולים שונים המאפשרים להתגבר על התופעה, במיוחד המסת צלוליט הדומה להמסת שומן באופן כללי.

איך מתבצעת המסת צלוליט?

המסת צלוליט נעשית באופן דומה להמסת שומן בחום. אמנם כאן אותה רקמת שומן אינה משפיעה כמעט על ההיקפים אך שומן הוא שומן ולכן הטיפול דומה. המסת צלוליט יכולה להתבצע בשיטות שונות והיום ישנו גם מכשור המשלב מספר שיטות יחד. ההמסה נעשית באמצעות חימום ממוקד ומבוקר אשר ממיס את תאי השומן מבלי לפגוע ברקמות סביבו. החימום יכול להתבצע באמצעות לייזר, באמצעות גלי רדיו, באמצעות אולטרסאונד או קרן אור אינפרא אדום. כל טיפולי המסת צלוליט בחום אינם פולשניים, אינם כואבים וללא תופעות לוואי מלבד אדמומיות קלה באזור הטיפול שחולפת מהר. כהשלמה ניתנים טיפולי עיסוי, באמצעות ואקום למשל, המגבירים את זרימת הדם ומביאים לסילוק תאי השומן המומסים יחד עם עודפי נוזלים ופסולת מהר יותר מן הגוף.

האם הקפאת שומן מתאימה לצלוליט?

כיוון שמצבורי השומן בצלוליט הם קטנים מאוד, הקפאת שומן הנחשבת לטיפול יעיל מאוד להצרת היקפים והיפטרות ממצבורי שומן גדולים פחות מתאימה במקרה של צלוליט. כאן יהיה נוח ומהיר יותר להמיס את השומן בחום, להפוך אותו לנוזלי וכך להביא לסילוקו מהגוף. כאשר אתם מחפשים את הדרך המתאימה ביותר עבורכם לטיפול בצלוליט, התייעצו עם מומחים בתחום אשר יתאימו לכם את שיטת הטיפול, או שילוב מספר שיטות טיפול שיביא לתוצאות הטובות ביותר אצלכם.

סלים סקין היא קליניקה לרפואה אסתטית המציעה סוגים שונים של טיפולים ונותנת מענה למגוון מצבים, כשכל טיפול נבחר בקפידה וניתן רק ע”י מטפלים מיומנים ומנוסים. מוזמנים ליצור קשר.

תפריט נגישות