כהויות בעיניים – דרכי טיפול

העור הנמצא תחת העיניים הוא דק משמעותית לעומת העור ביתר חלקי הפנים וגם בשאר אזורי הגוף. הדקיקות שלו גורם לכך שהוא עדין ושברירי יותר, נתון יותר להשפעת נזקים כאלה ואחרים ואלה ניכרים בו באופן בולט. כהויות בעיניים, אותם כתמים כהים שנותנים לנו מראה של אדם שלא ישן כמה ימים הן אחד התסמינים המעידים על רגישות העור באזור זה. לכתמים הכהים מצטרפים גם קמטים הנוצרים בשלב מוקדם יותר ביחס לאזורים אחרים בפנים. הגוון הכהה נוצר הן מפיגמנטציה משמעותית יותר, הצטברות מלנין שגורמת לכהות והן מוורידים הנראים תחת העור הדק ובולטים בגלל זרימת דם מואטת בהם.

מהם הגורמים להיווצרות כהויות בעיניים?

כאמור, עור דק מאוד יחד עם הצטברות פיגמנטציה יוצרים כהויות בעיניים, אך עדיין ניתן לראות אנשים שיש להם כתמים משמעותיים יותר ביחס לאחרים. ישנם כמה גורמים שיכולים להשפיע על מידת הכהות ועד כמה אותם כתמים יבלטו. אחד מהם, כמו בנושאים רבים אחרים הקשורים לבריאות, הוא גנטיקה. ישנם אנשים עם נטייה גנטית משמעותית יותר להיווצרות הכתמים. כתמים אלה יהיו גם קשים יותר לטיפול. גורם שני הוא מידת החשיפה לשמש. כמו באזורים אחרים בפנים או בגוף, חשיפה לא מבוקרת לשמש יוצרת עם הזמן כתמים על העור. גורם שלישי הוא גיל. ככל שהגיל מתקדם יותר כך עוצמת הכתמים בולטת יותר. גורם נוסף הוא חוסר בשעות שינה וסטרס.

איך מטפלים בכתמים מתחת לעיניים?

כהויות בעיניים צריכות להיות מטופלות בהתאם לגורם שבגללו נוצרו, או לפחות הגורם המרכזי לכן חשוב אבחון לפני הטיפול. כשמדובר על כהויות בעקבות גנטיקה, תכשירים המכילים ויטמין C יכולים לסייע למרות שכתמים אלה לא קלים לטיפול. ויטמין C מסייע להבהרת העור מתחת לעיניים ומיצוקו ולכן בכל טיפול ישולב גם שימוש בתכשירים המכילים ויטמין C להעשרת העור. מעבר לכך, ישנן שיטות טיפול נוספות כמו טיפול בלייזר אשר מסייע לחידוש העור באזור וצמיחה מוגברת של קולגן ואלסטין התורמים למיצוקו והבהרתו. גם טיפול באור או בגלי רדיו יביא לתוצאות דומות. ניתן לשלב גם פילינג שיביא לקילוף העור והתחדשותו.

סלים סקין היא קליניקה לרפואה אסתטית המציעה משנת 2010 מגוון טיפולים, כולל טיפולים המסייעים לכהויות מתחת לעיניים. כל הטיפולים ניתנים באופן מקצועי ועל סמך ניסיון רב. מוזמנים ליצור קשר

שחורים בעיניים

שחורים בעיניים

עור חלק ובהיר יוצר מראה קורן, חיוני ועירני. כולנו היינו רוצים לשדר חיוניות ואנרגיה אך ישנם לא מעט מצבים בהם הפנים שלנו משדרים משהו אחר. אחד הגורמים לכך יכולים להיות כתמים שחורים בעיניים או ליתר דיוק: תחת העיניים. כתמים כהים אלה נותנים מיד תחושה של עייפות ואכן אחד הגורמים להיווצרותם יכול להיות חוסר בשעות שינה אך עם זאת זהו לא הגורם היחיד. גם לגנטיקה, כמו לתכונות ומאפיינים רבים שלנו, ישנו חלק בהיווצרות כתמים שחורים בעיניים. כך גם לחשיפה לשמש המביאה לריכוז מלנין, פיגמנט הצבע, שגורם לכהות רבה יותר של האזור. גורם נוסף הוא גיל, במיוחד כאשר הכתמים נוצרים מהשתקפות ורידים שזרימת הדם בהם חלשה מכפי שהיא אמורה להיות.

שחורים בעיניים בעור הדק ביותר בגוף

כל הגורמים שהזכרנו קודם משפיעים על כל אזור אחר בגוף, אז למה הכתמים נוצרים בעוצמה כזאת דווקא מתחת לעיניים? העור שתחת העיניים הוא דק מאוד. העובי שלו מהווה 10% בערך מעובי עור ממוצע באזורים אחרים. לכן, כל תופעה תבלוט באזור זה בעוצמה גבוהה יותר. כתמים בעור בשל פיגמנטציה ישנם באזורים רבים בגוף אך הם לא בולטים כמו אותם כתמים שחורים בעיניים. בנוסף לכך שהעור באזור זה דק מאוד, הוא גם נמצא באזור בולט שרואים מיד. לכן, כדי לא לצבור תסכול, טפלו בכך והיום יש דרכים שונות לעשות זאת.

שיטות טיפול בכתמים תחת העיניים

כדי שאותם כתמים שחורים בעיניים יטושטשו ואף ייעלמו, יש להביא לחידוש העור באזור זה וגם עיבויו יעזור לכך. אם העור יהיה מעט עבה יותר הוא יהיה פחות שקוף והצבע הכהה יבלוט פחות. לחידוש העור, כולל קולגן ואלסטין האחראים למיצוקו, יש שיטות שונות כמו טיפול בגלי רדיו, בלייזר או באור. בכל השיטות נעשה חימום מבוקר של האזור ההורס קולגן ואלסטין ישנים ומביא לצמיחת חדשים באופן מוגבר. עיבוי העור יכול להתבצע בעזרת חומצה היאלורונית שתוסיף גם ללחות העור. גם פילינג באזור יביא לקילוף העור ולצמיחה מוגברת של תאי עור. הטיפולים משולבים בשימוש בתכשירים המזינים את העור העדין והרגיש ומכילים חומרים התורמים למיצוקו והבהרתו כמו ויטמין C.

סלים סקין היא קליניקה לרפואה אסתטית אשר  מציעה טיפולים חדשניים לשיפור האסתטיקה של העור. מקצועיות ושימוש במכשור מתקדם מביאים לתוצאות מעולות. מוזמנים ליצור קשר.